Хто такі феміністки

Фемінізм, як термін, має багато значень. Так називають теорію, яка досліджує становище жінок і аналізує причини гноблення жінок чоловіками. І водночас – це назва руху за рівні права і можливості жінок в усьому світі. Дослівно фемінізм означає «жіночий».

Фемінізм – це не рух «вищості жінок над чоловіками», це рух за надання жінкам можливості вільно обирати свій шлях.

Право голосувати на виборах, доступ до освіти, можливість вільно обирати собі професію, розпоряджатись своїм тілом, використовувати засоби контрацепції, всі ці звичні речі з життя сучасної жінки насправді є наслідком впровадження феміністичних ідей в суспільство. Ми не дивуємось обов’язковій освіті як для дівчаток, так і для хлопчиків, і не вважаємо рукоділля неодмінним додатком до жіночих вмінь. Сучасні українські жінки започатковують власні справи, очолюють державні установи, отримують наукові звання. То, можливо, фемінізм переміг як рух, і варто залишити його лише для наукових досліджень? Так здається на перший погляд. Придивившись пильніше, ми побачимо неоплачувану домашню працю, якою займаються переважно жінки, високий рівень сімейного насильства, від якого страждають переважно жінки, і мало оплачувані посади, які займають переважно жінки. Феміністки вважають, що у справді рівному суспільстві не має бути жодних «переважно». Жінки повинні отримати рівні права з чоловіками і рівні можливості для самореалізації. Вимоги феміністок – це не забаганки, це потреба людською цивілізації в ефективному використанні потенціалу половини людства.

В світі існує безліч феміністських рухів та організацій. Ліберальні феміністки просувають рівні стартові умови для жінок, заохочують досягти професійних цілей у поєднанні з традиційними жіночими ролями, соціал-феміністки виступають проти дискримінації жінок у сфері праці, радикальні феміністки зосередились на протидії статевої дискримінації у повсякденному житті.

Товариство феміністок «Прогресивні жінки» схвально ставиться до будь-яких феміністичних рухів, зосереджуючи свою увагу на просвіті, пропагуванні феміністичних поглядів та практичній роботі з допомоги жінкам.

О новой Joomla на JooMix.org