Хто такі феміністки

Фемінізм, як термін, має багато значень. Так називають теорію, яка досліджує становище жінок і аналізує причини гноблення жінок чоловіками. І водночас – це назва руху за рівні права і можливості жінок в усьому світі. Дослівно фемінізм означає «жіночий».

Фемінізм – це не рух «вищості жінок над чоловіками», це рух за надання жінкам можливості вільно обирати свій шлях.

Право голосувати на виборах, доступ до освіти, можливість вільно обирати собі професію, розпоряджатись своїм тілом, використовувати засоби контрацепції, всі ці звичні речі з життя сучасної жінки насправді є наслідком впровадження феміністичних ідей в суспільство. Ми не дивуємось обов’язковій освіті як для дівчаток, так і для хлопчиків, і не вважаємо рукоділля неодмінним додатком до жіночих вмінь. Сучасні українські жінки започатковують власні справи, очолюють державні установи, отримують наукові звання. То, можливо, фемінізм переміг як рух, і варто залишити його лише для наукових досліджень? Так здається на перший погляд. Придивившись пильніше, ми побачимо неоплачувану домашню працю, якою займаються переважно жінки, високий рівень сімейного насильства, від якого страждають переважно жінки, і мало оплачувані посади, які займають переважно жінки. Феміністки вважають, що у справді рівному суспільстві не має бути жодних «переважно». Жінки повинні отримати рівні права з чоловіками і рівні можливості для самореалізації. Вимоги феміністок – це не забаганки, це потреба людською цивілізації в ефективному використанні потенціалу половини людства.

В світі існує безліч феміністських рухів та організацій. Ліберальні феміністки просувають рівні стартові умови для жінок, заохочують досягти професійних цілей у поєднанні з традиційними жіночими ролями, соціал-феміністки виступають проти дискримінації жінок у сфері праці, радикальні феміністки зосередились на протидії статевої дискримінації у повсякденному житті.

Товариство феміністок «Прогресивні жінки» схвально ставиться до будь-яких феміністичних рухів, зосереджуючи свою увагу на просвіті, пропагуванні феміністичних поглядів та практичній роботі з допомоги жінкам.

РІВНІ МОЖЛИВОСТІ

Товариство феміністок "Прогресивні жінки" працює над забезпеченням рівних прав та  можливостей жінок і чоловіків  та становленням в українському суспільстві гендерної рівності відповідно до положень міжнародних документи з прав жінок, Закону України " Про забезпечення рівних прав та можливостей  жінок і чоловіків".

Рівні права жінок і чоловіків  це відсутність обмежень і привілеїв за ознакою статі. Рівні можливості жінок і чоловіків  це рівні умови для реалізації рівних прав жінок і чоловіків.

Гендерна рівність - рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати   рівну   участь   у всіх сферах життєдіяльності  суспільства;

В контексті становлення гендерної рівності Товариство феміністок "Прогресивні жінки" основну увагу звертає на права жінок і на просування позитивних дій - спеціальних тимчасових заходів, спрямованих на усунення дисбалансу між можливостями жінок і чоловіків реалізовувати рівні прав, наданя їм Конституцією України та законами України.

Форми роботи:

- Проведення інформаційних кампаній

- Підтримка гендерних досліджень

- Проведення просвітницьких тренінгів, семінарів, конференцій

- Співпраця з гендерними центрами при вищи навчальних закладах

 

 

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Протидія торгівлі людьми – багаторічний напрямок роботи Товариства феміністок «Прогресивні жінки». Організація надає допомогу постраждалим, поширює інформацію серед громадськості та працює над підвищенням обізнаності державних службовців і представників соціальних служб в цій сфері. Діяльність відбувається за підтримки Вінницької ОДА, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Уряду Канади.

Форми роботи:

  • Надання психологічних консультацій постраждалим від торгівлі людьми, соціальний супровід
  • Проведення інформаційних кампаній з залученням ЗМІ
  • Навчальні тренінги для державних службовців та представників соціальних служб
  • Профілактична робота серед молоді та груп ризику
  • Створення соціального підприємства для підтримки і працевлаштування постраждалих від ТЛ.

 

 

Міфи та факти про насильство.

Домашнє насильство поширене в багатьох суспільствах. Про це свідчать чисельні міфи, стереотипи, прислів’я, які ускладнюють швидке реагування на акти насильства учинені над близькими та рідними. Всі ці міфи переконують свідків, що не реагувати – нормально, жертв – примушують мовчати, насильників – зміцнюють в переконанню безкарності власних вчинків.

Міф 1. Насильство в сім’ї – це особиста справа і ніхто не повинен втручатися, в т. ч. поліція
Факт. Насильство, використання, биття, образи рідних людей є злочином, і так само карається, як і насильство проти інших осіб. Факт шлюбу чи проживання під одним дахом не дозволяє застосовувати насильство, тим паче, не відміняє відповідальність перед законом. Сімейне насильство – це не родинна справа, а злочин, який переслідується законом. Поліція покликана охороняти людей, запобігати здійсненню злочинів і переслідувати злочинців без огляду на приналежність з жертвою до однієї родини.

Міф 2. Це був інцидент, який більше не повториться
Факт. Сімейне насильство рідко трапляється лише раз. Якщо проти винного не буде застосовано відповідні заходи – насильство повториться. Зазвичай, міліцію кличуть тоді, коли насильство має тривалу історію.


Міф 3. Домашнє насильство існує лише у неблагополучних сім’ях.
Факт. Домашнє насильство не має ні соціальних, ні національних меж, є у всіх суспільних прошарках, незалежно від рівня освіти чи матеріальної ситуації.. Воно може трапитися будь з ким. Основою домашнього насильства дуже часто є бажання контролю одного члена сім’ї над іншим.

Міф 4. Насильство – це коли видно сліди на тілі жертви
Факт. Насильство – це не тільки залишені синяки, переломи чи опіки, це також приниження, змушування до певної поведінки, погрози, залякування.

Міф 5. Б’є – значить, любить. Чоловіки, які агресивно виявляють ревнощі щодо своїх жінок (обмежують свободу, коло спілкування, встановлюють суворі правила в сім’ї), таким чином демонструють свою любов до них.

Факт. Любов виражається по-іншому. Обмеження волі, тотальний контроль, агресія – це прояви насильства.

Міф 6. У шлюбі не буває сексуального насильства. Зґвалтування в сім’ї неможливе
Факт. Зґвалтування – це вчинення статевого акту без добровільної згоди одного з партнерів за допомогою погроз, насильства і т. д. Ніде не написано, що це не стосується родини нападника. Кожний має право вирішувати про своє інтимне життя, не залежно від сімейного стану. Статеві контакти мають відбуватися за згодою обох партнерів. Якщо статевий контакт відбувається з примусу, в небажаній формі, партнер залякує жінку, принижує, ображає – це сексуальне насильство.

Міф 7. Жінка сама провокує насильство.
Факт. Ніхто не заслуговує на биття, кривду, приниження, не дивлячись на те, що було зроблено чи сказано. Ніхто не має права, знущатися, принижувати і бити інших. Насильство однієї людини щодо іншої – це протиправні дії, яким немає виправдання.

Міф 8. Треба почекати, і все зміниться – буде добре, як колись.
Факт: багато жінок вірять, що насильство в їх сім’ї – це прикрий випадок, що чоловік зміниться – просто має пройти час…треба дати йому «ще один шанс». Тим більше, що кривдник може вибачатися, дарувати подарунки та вкотре запевняти у тому, що «це» більше не повториться. Але, на жаль, насильство відбувається знову і знову. Природа насильства циклічна. Це означає, що з часом ситуація лише погіршиться. Отже, без звернення жінки та її партнера за кваліфікованою допомогою розірвати цикл насильства дуже складно.

Міф 9. Дітям потрібен батько, навіть якщо він агресивний. «Залишаюся тільки заради дітей».
Факт: діти, які зазнають або бачать насильство в сім’ї, страждають набагато більше за тих, хто зростає з одним із люблячих батьків у гармонійних стосунках та родинному спокої. Діти, які є свідками насильства між батьками, навіть якщо фізично уникають його, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, стосунки з однолітками, навчання. 

Міф 10. Для жертви насильство в сім’ї – прийнятне, якби вона справді страждала, то пішла б від кривдникаФакт. Жертви сімейного насильства завжди намагаються оборонятися, на жаль, їх спроби малоефективні. Вони застосовують різні, часто нераціональні, стратегії для власної оборони, внаслідок яких насильство посилюється. Жертви справді страждають. Ніхто не любить, коли його б’ють чи принижують. Те, що жертви не йдуть від своїх кривдників, виникає з їхньої залежності: не мають житла, намагаються зберегти шлюб, піддаються тиску зі сторони родини, друзів, сусідів.

Міф 11. Алкоголь – причина насильства в родині
Факт. Навіть алкогольна залежність не звільняє від відповідальності за дії, виконані під його впливом. Алкоголь тільки полегшує застосування насильства. Часто буває так, що в стані сп’яніння кривдники б’ють своїх близьких, а потім намагаються виправдати свою поведінку алкоголем, щоб уникнути відповідальності.

Міф 12. Особи, які чинять насильство – психічнохворі
Факт. Не існує безпосереднього зв’язку між психічною хворобою і насильством. Насильство є демонстрацією сили і бажанням здобути цілковитий контроль та владу над іншою стороною.
Статистика стверджує: 18 мільйонів українок піддаються домашньому насильству. Без подолання цього згубного явища у суспільстві неможливо створити сприятливі умови для самореалізації людини, вільного її волевиявлення, розвитку паритетної демократії, реалізації принципу рівних прав, свобод і можливостей для жінок і чоловіків. Через відчуття сорому, яким супроводжуються будь-які види домашнього насильства, а також певних традицій, не всі жінки повідомляють про акти насильства щодо них.

О новой Joomla на JooMix.org