Прогресивні жінки

Гаряча лінія

    0-800-75-04-75, (0432)  60-20-20

з протидії торгівлі людьми, з протидії домашнього насильства

Новини

Вже 13 років на Вінниччині працює телефонна “Гаряча лінія” з протидії домашньому насильству, якій довіряють свою біду тисячі жінок

 Вже 13 років на Вінниччині працює телефонна “Гаряча лінія” з протидії домашньому насильству, якій довіряють свою біду тисячі жінок. Адже в кожної із жертв домашнього насилля своя родина, взаємини та історія... І кожна хоче, щоб її вислухали, почули, порадили вихід із складної, часто кризової ситуації.

Як діє вінницька обласна“Гаряча лінія” та коли в області можуть з’явитись спецгрупи “Поліна” розповіла керівниця цього проекту і Товариства феміністок “Прогресивні жінки” Наталя Козлова.

- Куди телефонувати жінці, що вдома зазнала насильства?

- Останні 5 років номер нашої “Гарячої лінії” був незмінним — 0432-60-20-20, а з квітня у нас працює лінія для безкоштовних дзвінків з усіх телефонів — 0-800-750-475 з 9 до 17 години, - розповіла Наталя Борисівна. - Ідея відкрити такий сервіс виникла із життя, коли до тебе звертаються жінки — молоді та вже літного віку та шукають допомоги. Нашу ідею створити таку лінію підтримало управління соцзахисту Вінницької ОДА і нині ми працюємо спільно над цією проблемою. Адже головне для жінки не мовчати, не замикатись в собі та не терпіти наругу — моральну та фізичну! А ми виступаємо в ролі психологів, радників та “кращої подруги” і, навіть, “мами” в такі важкі хвилини їхнього життя..

 - Скільки реально жінок потерпають від домашніх тиранів?

- 20% точно хоч раз житті зазнали насилля та побиття! Я не кажу про згвалтування... І лише одна із 5-ти наважилась про це відкрито говорити зі рідними, колегами, психологами чи йти до поліції. Чому? Бо, на жаль, в наших головах досі сидить стереотип “жертви”, коли пограбовану і побиту пізно ввечері на вулиці жінку більшість засудить... Та запитає: “Чого вона там ходила сама?” Водночас, чоловіка лише пожаліють...

- Але у владі та поліції все більше жінок... Цей фактор змінить ставлення до жінки в Україні?

- В цілому так... Але навіть серед “нових” жінок-патрульних є скарги на те, що її як “слабку стать” не чують і не поважають як рівню колеги. І на жаль, це є визнаний факт! Тому для впевненості та незалежності в житті жінка має бути самостійною, сама заробляти гроші, відстоювати свою позицію та присікати будь-які прояви насилля та дискримінації за гендерною ознакою. Хоча серед наших “клієнток” були й дуже багаті жінки, які приїздили на консультації в дорогих шубах та на власних джипах. І як професіонал я вам скажу: “Б’є — значить не любить!”

.- Загін “Поліна” буде на Вінниччині?

- Він дуже потрібен, бо майже 50% викликів патрульних до вінничан додому мають ознаки домашнього насильства. Тому в 3 містах України з ініціативи заступниці міністра МВС Анастасії Деєвої в якості експерименту працюють спецпатрулі “Поліна”, в складі яких чоловік-поліцейський, жінка в погонах та дитячий психолог. Адже діти 100% є свідками та учасниками сімейних конфліктів та домашнього насильства. Знаєте, дуже хочеться бачити на вулицях Вінниці, всієї області та України щасливих та усміхнених жінок! Але для цього маємо змінити суспільство, його ставлення до жінки та засудження насилля вдома.

 

Шановні вінничани та вінничанки, звертайтесь по допомогу на Обласну “Гарячу лінію” з попередження насильства, яка діє за підтримки Департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької ОДА. Телефони гарячої лінії - (0432)60-20-20 , 0800 75 04 75.

Роман КОВАЛЬСЬКИЙ    кореспондент газети "33-й канал"

Контакти

  • тел.: 60 - 20 - 20
  • email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • поштова адреса:.
    а/с 5815, Вінниця, 21016

О новой Joomla на JooMix.org