Прогресивні жінки

Гаряча лінія

    0-800-75-04-75, (0432)  60-20-20

з протидії торгівлі людьми, з протидії домашнього насильства

До кого з «тиранів» спішить вінницька поліція?

 

Коли перед патрульними Вінниці стоїть важкий вибір під час екстрених викликів городян, кому допомогти в першу чергу — вони, перш за все, їдуть на сімейні «розбірки», вгамування домашніх «тиранів» та попередження насильства в родині.

 Про це розповів начальник управління патрульної поліції Вінниці кореспонденту газети "33-й канал"

 – У кожного із нас є сім'я та родина — найдорожче в житті! Тому, коли одні порушують дорожні правила, а інші кличуть на порятунок від домашнього насильства, ми їдемо до вінничан додому, — зазначив лейтенант Редван Усеінов. — Адже за лічені хвилини вирішується чиясь доля, питання здоров'я і навіть життя. І таких викликів на сімейні та домашні конфлікти із застосуванням сили на добу буває по 4-5... Часто учасниками чи свідками цих «розбірок» стають діти. І тут без роботи педагогів та психологів не обійтись. Бо коли тато б'є маму чи мама «фізично» впливає на тата, це завжди травма для дитини... І для життєвого мікроклімату в цій родині.

 

Тому із цим видом правопорушень у нас працюють патрульні, в багатьох випадках це жінки, які за своєї освітою та професійною підготовкою готові до залагодження родинних конфліктів, фіксування випадків «домашнього» насильства і, як треба, затримання із колегами та ізоляції сімейних «тиранів». На жаль, соціальна та економічна ситуація в країні не сприяє позитивному клімату в багатьох родинах через брак грошей, роботи, зловживання алкоголем чи відсутність елементарної культури спілкування між дорослими та з дітьми.

 

Коментує Наталя Сергієнко, психологиня ГО «Прогресивні жінки».

– Звернення до поліції — правильний крок, щоб захистити себе і зупинити кривдника. Але на цьому не варто зупинятись. Домашнє насильство відбувається циклічно, і після першого разу обов'язково повторюється й стає сильнішим, охоплює більше сфер вашого життя. Зазвичай виділяють три фази насильства. Перша фаза — збільшення напруги, в родині збільшується напруження в стосунках, кривдник починає докоряти, ображати, прискіпуватись, але не вдається до активних дій. Жінки в першій фазі реагують на кривду по-різному, хтось погоджується з докорами і намагається залагодити ситуацію, хтось протестує. З часом напруга у родині зростає і призводить до вибуху, до фізичного насильства.

У цій фазі насильство проявляється у різних формах — від погроз, ляпасів до серйозних тілесних ушкоджень. Потрібно негайно звертатись у поліцію, а до її приїзду подбати про власну безпеку. Під час третьої фази насильства, яку називають фазою каяття, кривдник відчуває докори сумління і намагається виправдатись, а у жінки це створює ілюзію, що подальше насильство неможливе. Але насправді воно обов'язково повториться, якщо не вжити рішучих заходів.

Радимо не чекати, поки у родині дійде до бійок. Якщо відчуваєте, що почались негаразди, звертайтесь по допомогу на обласну «гарячу лінію» з попередження насильства, яка діє за підтримки департаменту соціальної і молодіжної політики Вінницької ОДА. Телефони «гарячої лінії» — (0432)60-20-20, 0800 75 04 75.

 

 

Роман Ковальський

Контакти

  • тел.: 60 - 20 - 20
  • email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • поштова адреса:.
    а/с 5815, Вінниця, 21016

О новой Joomla на JooMix.org