Прогресивні жінки

Гаряча лінія

    0-800-75-04-75, (0432)  60-20-20

з протидії торгівлі людьми, з протидії домашнього насильства

Новини

Що таке гендерне бюджетування?

Гендерне бюджетування вивчали на тренінгу в Товаристві феміністок "Прогресивні жінки". Тренеркою була одна з провідних гендерних експерток  Світлана Ходакова, голова ГО "Відкрите суспільство".Учасниці тренінгу навчились читати місцеві бюджети з погляду дотримання прав жінок . Цікаво порівняти, наскільки те чи інше фінансування стосується проблем і зацікавлень жінок чи чоловіків. Світлана Ходакова розповіла про досвід інших країні, наприклад, Литви, де провели гендерний аналіз витрат на будівництво дитячого майданчика, та Швеції, де аналізували порядок прибирання вулиць від снігу. З'ясувалось, що в першу чергу чистять проїжджу частину вулиці та під'їзди до великих підприємств, а тротуари і  шляхи до дитячих садків - в останню чергу. Але саме жінки частіше ходять пішки, відводять дитину в садок, і в результаті жінки частіше отримують травми після падіння на обледенілому тротуарі. Чоловіки пересуваються на машинах  і менше отримують травми. Тому муніципалітет шведського міста прийняв рішення в першу чергу чистити тротуари і шляхи до шкіл та дитячих садків, аби враховувати потреби жінок і дітей.

На тренінгу також розглянули українські приклади гендерного аналізу бюджету, наприклад, аналіз роботи закладів позашкільної освіти, проведений у Житомирі. Такі ініціативи дають можливість побачити приховані проблеми у вихованні та освіті дітей, та, найголовніше, лобіювати зміни у гендерному підході до фінансування освіти українських дітей.

Незабаром тренінги з гендерного бюджетування будуть проведені в кількох містах Вінницької області.  В 2016 році Товариство феміністок "Прогресивні жінки" планує підтримати невеликі адвокаційні кампанії  громадських активісток з просування ідеї гендерного бюджетування

Контакти

  • тел.: 60 - 20 - 20
  • email:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • поштова адреса:.
    а/с 5815, Вінниця, 21016

О новой Joomla на JooMix.org